אה? למה התכוונת???

אני אסביר.

בפוסט הקודם אמרתי איזה משהו על באגים. וורדפרס, אותה חיה משונה שמריצה הרבה מאד אתרים פרטיים ברחבי העולם, בעקבות שגיונות זמניים (לא היה פשוט לתקן את זה) של מסד הנתונים של השרת הזה (קורקי, ליודעי דבר), החליטה על דעת עצמה, בכמה וכמה אתרים על קורקי שרצים על וורדפרס, להחליף את סדר הפוסטים. ככה בהפוכה. פוסטים שנכתבו מזמן מזמן הושמו ראשונים, ואחרי דפדוף בהרבה מאד עמודים אפשר להגיע לפוסט העדכני.

ככה שאם גלשתם לכאן, לקורקי פידס, לפנקס של תומר ליכטש או לדמות בדיונית או מעלליה של ניר יניב הייתם רואים את הפוסטים הכי הכי עתיקים ככה בראש הדף.

הסיבה עדיין בחקירה, הפתרון היה פשוט למדי וכלל באופן מפתיע שדרוג וורדפרס לגרסה עדכנית 2.3.1.

Forced Upgrading? ימים יגידו.

אני באותה הזדמנות (וכי דרסתי את הגיבוי של הבלוג-לפני-השדרוג-כי-יש-לי-יותר-מדי-מחיצות-עם-שם-כמו-וורדפרס-או-בלוג אצלי) גם החלפתי את עיצוב הבלוג שלי, כמה וכמה פעמים, עד שהחלטתי על גרסה לעיצוב של דוד (שגם מתארח כאן וגרסתו היתה מעודכנת וכלל לא הושפעה מהתקרית, למי שתהה). תודה דוד וכותבי התימה המקוריים.

2 תגובות “אה? למה התכוונת???”

 1. זה היה תהליך העבודה:
  1. מגבים את כל המחיצה (ולא טועים כמוני), ומגבים את הדטבייס (לא היה צריך). אתה יכול גם לייצא את כל התוכן ל RSS רק ליתר בטחון.
  2. מעתיקים את הקבצים החדשים 2.3.1 על הקבצים הישנים, או לחילופין, משאירים רק את WP-CONTENT ואת קובץ הקונפיג, ומחליפים את כל השאר.
  אז השתמשתי בתימה הדיפולטית שאני שיניתי, והשינויים נמחקו לי, כי דרסתי את הכל ולא גיביתי את המחיצה הנכונה.
  חוצמזה היו באגים בטקסט אדיטור בגלל שהתקנתי וורדפרס עברית קודם והוא עשה שם יותר מדי שינויים.
  3. מריצים את /wp-admin/upgrade.php שאמור לעבור על הדטבייס ולתקן מה שצריך לתקן (אני עשיתי בין גרסה 2 ל2.3.1 וזה עבד מצויין).
  4. מדליקים את הכפתורים והפלאגין לכיווניות על ידי עריכה קובץ הקונפיג של האדיטור.
  תלוי בגרסה שלך, יכול להיות שאתה צריך לעדכן את התימה. אם אני זוכר נכון, אולי כדאי בכלל שתחליף :)

 2. תוכל לת כמה פרטים על תהליך השדרוג? יש לי וורדפרס ממש ישן וכל פעם אני חושב לשדרג ומתעצל. מאיזו גרסה לאיזו גרסה? יש איזה כלי אוטומטי שמסייע עם היבוא והיצוא של הפוסטים והתמונות? או שאולי בכלל לא צריך כלי כזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *