מי שומר מפני השומרים

http://www.youtube.com/watch?v=R3orQKBxiEg

הודות להקרנת טרום-אייקון זכיתי לראות את "השומרים" The Watchmen. הקומיקס הכי מהולל זכה לסרט הקומיקס הכי מוצלח שראיתי עד כה. זאק סניידר עשה את זה. שלוש שעות רצופות של תרגום מבע קומיקסאי מופתי ליצירת מופת קולנועית. לא אכביר במילים, אבל סוף סוף סרט מבוסס קומיקס שנאמן לחלוטין למקור, ולטעמי גם עובד מצויין, מרגש במקומות הנכונים ורצוף סצינות אלימות מהמוצדקות והמוצלחות שראיתי לאחרונה. הרגשתי חוויה דומה לזו שחוויתי כשקראתי את המקור אי שם בסוף שנות השמונים. העלילה הנפתלת של אלאן מור מעובדת בקנאות כמעט דתית ומעבירה את המסר ותחושה של הרומן הגראפי מס' 1, שלא נאמר התנ"ך של דור הגיק.

watchmen-movie-doctor-manhattan-multiple

קאסט כמעט בלתי מוכר (זולת נניח, ממאלין אקרמן וקרלה גוגינו) יהפוך לכוכבי הקולנוע הבאים, ובצדק. משחק מופתי של ג'קי ארל היילי בתור רורשך הפסיכוטי (הכל דרך מסיכה ללא פנים), ובילי קרודפ בתור דוקטור מנהטן המנותק רגשית. מבריק. חכו לאקרנים, שווה, גם אם אתם לא חובבי ז'אנר עיבודי הקומיקס. לא ארחיב יותר כדי לא לקלקל אבל The Watchmen movie rocks your socks.

6 תגובות “מי שומר מפני השומרים”

  1. לא הייתי סומך על הביקורת הזו לגבי הקהל הכללי.

    אני יודע טוב מאד, למשל, שלמרות כמה וכמה צפיות עדיין לא באמת ראיתי את שר-הטבעות של ג'קסון. בכל-פעם שהסרט מתחיל נמתח איזשהו מסך פרטי מול העיניים שלי ועליו מוקרן ילד מקפץ שצורח "עשו סרט אמיתי משר-הטבעות! עשו סרט אמיתי משר-הטבעות!". זה תענוג לא נורמאלי, אבל אני יודע שהילד הזה מסתיר לי את רוב הסרט. אין לי מושג איך זה נראה למישהו שלא חיכה לסרט הזה עשרים שנה.

    למרבה המזל, גם בווטצ'מן אני לא בדיוק קהל כללי.

  2. קצב?? קצב??? סניידר מנגן בסרט הזה כל כך בוירטואוזיות, שזה הדבר האחרון שהייתי אומר עליו. שלוש שעות שעוברות לפני מצמוץ אחד. הרגיש כמו שעה וחצי. אין קטעים מתים, אין סצינות שלא מתקתקות.
    אני אראה את זה שוב השבת (באיימקס אם יתאפשר), כדי לוודא שאני לא מהלל סתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *