ושוב דברי הוצאו מהקשרם

אז מה למדנו מהפוסט הקודם? א' ברגע שאתה אומר משהו שעשוי, אולי, להכעיס מישהו, אפילו אם לכולם ברור שהמישהו הזה לא צודק – יהיו תגובות. יפה. ב' אנשים, בלי להבין מה אתה אומר יכנסו בך, למה? כי הם יכולים, וסבבה. בואו, בדיוק לכן יש תגובות, ובדיוק לכן הכותרות שלי יותר גדולות.
ג' דברי הוצאו מהקשרם ולא הובנו, ולכן אני אסביר ביתר פירוט. להלן:
אני נהנה מהפרסומות של גוגל. אני אוהב את הפרסומות של גוגל. אם גוגל לא היו מיישמים את הפרסומות שלהם, בטח הייתי ממציא את זה בעצמי. אז אם מישהו לא מבין אותי, אני אוהב את גוגל. כן. אני, בועז רימר, אוהב את גוגל. אני חושב שהם אחת מחברות האינטרנט היחידות שבאמת מבינות את המדיום הזה, וכל הכבוד, שימשיכו בדרך שלהם. סבבה. אם היה לי קצת כסף הייתי קונה הרבה מהמניות שלהם.
יפה, זה הובן. עכשיו אבל, ויש כאן אבל גדול.
אני שונא את הישראלי התחמן. זה שמנסה להרוויח על חשבון אנשים תמימים, שמנסים להיות בסדר. אני רואה במפרסמים בפרסומות גוגל את מספר הטלפון שלהם – כאלו. פשוט תחמנים שרוצים להרוויח פרסום חינם. הם מקבלים פרסומת והיחיד שמשלם עליה הוא יצרן התוכן שבמדיה שלו הם מפורסמים. דהיינו בעלי האתרים ששמים את הפרסומות של גוגל אצלהם. מן הסתם התרגזתי כשראיתי את זה באתרים שנוגעים בי, אבל זו תופעה שקיימת בכל אתר שנושא את הפרסומות של גוגל.
לדעתי, התנהגות כזו, הורסת את הפרסום של גוגל, וצריך לעקור אותה מהשורש. עדיף בצורה חוקית וברורה – ניסיתי לדווח לגוגל על התופעה הזו, התמיכה המהירה של גוגל ביקשה ממני לפרט בפניהם מה הפרסום הבעייתי והם ידאגו שהוא לא יפורסם במדיה שלי. פרסומות כאלו רבות מדי. לא מתאים. ניסיתי, זה לא הולך.
השיטה הברורה לטפל בהם היא שגוגל יבינו שאלו פרסומות מרמה, ויסירו אותן מהמלאי שלהם, או כמו שהצעתי בפוסט הקודם שכל גולש יטפל בזה בעצמו, ויקליק גם אם הפרסומת לא מעניינת אותו.
למיטב ידיעתי החוזה שחתמתי איתו עם גוגל לא מנע ממני להציע הצעות לאנשים. יודעים מה, במדיות שלי, תתעלמו מההצעה הזו. הצעתי נכונה רק למדיות שלא קשורות אלי. במדיות שקשורות אלי אני אשלח עורכי דינים מאיימים למספרי הטלפון הרשומים שם. עורכי דין זה מגניב.
אגב, נראה שהבחור האחרון שהגיב לי בפוסט הקודם, אותו "מאור" הוא אחד כזה שמפרסם את הטלפון של העסק שלו במקום לינק. סתם האנץ'.

5 תגובות “ושוב דברי הוצאו מהקשרם”

 1. אני לא ממש רואה מזה הרבה כסף, אבל אני מאוהב ברעיון.
  אני אוהב את זה שזה המימוש הכלכלי הבסיסי של אידיליית הרשת כמו שהיא נתפסה בסוף שנות ה-90. החזון הלא ריאלאיסטי הזה כלל: ידע (שהוא כוח) לכל מי שרוצה, אקדמיה מודרנית כלל עולמית, תודעה אנושית שכולנו לוקחים בה חלק וביטול אמצעי התיווך וההפצה המיושנים, שבעצם קבעו לאנשים מה לאהוב ומה לחשוב וגזרו אלמוניות על כל מי שלא השתתף במשחק.
  המציאות קצת דפקה את האידיליה, אבל יש כמה דברים שנשמרו.
  לשם דוגמה, בלי שום קשר לאיכות, הסרט הישראלי הכי נצפה אי פעם הוא לא "ללכת על המים" ולא שום הפקת ענק של ערוץ 2, אלה סרט מצולם במצלמת רשת של ילדה שקוראים לה ליטל ועשתה ליפסינקינג לhey של הפיקסיז.
  ערוץ 2 עושים די הרבה כסף מדברים, שבלי שום קשר להיותם מוצלחים או לא, הם פחות מצליחים. וזה עם כל היתרונות שיש להם בעקבות שימוש במערכת כמו קבלת אישור מהממשלה שלא יהיו להם מתחרים, בעקבות "ביד" (שוחד) גבוהה. עדיין, למרות שאין להם מתחרים (חוץ מערוץ 1) הם הפסידו ברייטינג.
  הבעיה בכל זה, היא שהם מתוגמלים על כל דבר, אבל ליטל לא.

  במקרה שלי לא מדובר בפרנסה, יותר בדמי כיס וירטואליים, אבל בשביל משהו, נגיד לצורך העניין דורמני, יש סיכוי שזה ישתנה ויאפשר לו לא ללכת לעבוד בתור שכיר של שמנמן עם סיגר.
  אני יכול להפריד בין ביזנס ופלז'ר די בקלות. כבר עבדתי מספיק שנים בתור טבח ואני תמיד יכול לחזור לזה ולהרויח יותר כסף משאני מרויח עכשיו. רק שלא יהיה לי מה לעשות עם הכסף הזה ולא יהיה לי מספיק זמן לעבוד על דברים שצריך לעבוד עליהם.

 2. שאלה טובה, מתי מתחיל הביזנס ונגמר הפלז'ר. נגיד אם אתה מרויח מגוגל 100 שקל בחודש זה כבר ביזנס? אני די משוכנע שכמה שאתם לא רואים מזה, ויורשה לי לפקפק בגובה הבוחטה, זה עדיין פלז'ר. ובהנאות כמו בהנאות צריך לחגוג. זה מאד מסקרן אותי מה שאמרת על פפואה. יש לך במקרה שטר כזה? כי אם יש לך אני מה זה אשמח למדוד אותו

 3. לא יודע מי המאור הזה, אבל הוא לא נשמע בנאדם נחמד. אני מתנצל אם התגובה שלי הביאה ת'טיפוס הזה לפה. הבעיה היא שטכנית הוא צודק, כי הפרשנות שלי ושלך לא קובעת ובעצם לפי החוזה של גוגל הם יכולים להפסיק את עניינם איתך בכל רגע, גם בלי סיבה.
  הם לא יעשו את זה כי הם לא ירצו, אם הם קוראים עברית הם יבינו את הכוונה בדיוק כמו שהיא הובנה גם בפוסט הקודם.
  עוד סיבה שהם לא יפסיקו היא כי מופיעה אצלך (לפחות בבמה חדשה) כבר שבוע (בדקתי כל יום מהפוסט האחרון) אותה מודעה מבאסת של נדל"ן ניו יורקי עם מספר טלפון. אני מנחש שהמי שקנה את הבאנר ביקש בין השאר שהוא יהיה שם.
  תתנחם בזה שאם זה קרה מדובר באידיוט, כי הקשר בין יצירה למגירה ונדל"ן ניו יורקי הוא לא כזה מובן מאליו והוא משלם על זה יותר.

  וגלדון מתי תלמד שלא מערבבים ביזנס ופלז'ר (חוץ מפפואה ני גיני שם השטרות עשויים מעור וזה פשוט מזמין)

 4. גלנדון, אני רוצה סקס איתך בצורה הכי קפיטליסטית שאפשר.
  כןןןןןןןןןןןןן
  בועז, אני הבנתי אותך עוד בפוסט הקודם
  כנראה שיש כמה קפיטליסטים ומלשנים שלא למדו הבנת הנקרא בבית הספר.

 5. אההה הבנתי! אתה וגוגלה בסאדו מאזו, אתה לא סתם עבד אלא בתחתוני עור מבריקים!!! קול בנאדם, את חייב לטעום גם קצת מהשוט שלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *